Почетна > Србија
Србија

Вучевић: Време је да одговарају они који позивају на насиље

Председник Српске напредне странке и саветник председника Републике Милош Вучевић изјавио је данас да верује да ће тужилаштво да уради свој посао и да ће они који се јавно залажу и промовишу насиље бити позвани на одговорност.
Фото: Танјуг/Ненад Михајловић

“Пет до 12 је, а можда и 12 и пет да одговарају они који позивају на насиље”, рекао је Вучевић за Тањуг.

Оценио је и да су протести испред породичних домова “чист фашизам”.

“Ово што сада видимо, да иду по кућама, становима, нападају нам породице и комшије, све најгоре и најодвратније, показују немоћ и одсуство било каквог политичког смисла. Показују кукавичлук, безобзирност”, рекао је Вучевић.

Према његовим речима, остаје још да се одигра последњи чин у овој представи.

“Били су три пута, ти згубидани, пред мојим станом, већ смо се навикли на такву ситуацију, колико год да је она непријатна. И само нам дају још већу снагу да се боримо против њихове политике, да не ћутимо. Као што сте видели, нико се није повукао, нити склонио”, рекао је он.

Они који то организују, навео је лидер напредњака, праве мете од оних испред чијих станова протестују.

“Они од нас праве мете, да смо ми убице и криминалци, ти су одговорни ако се нешто деси нашим породицама. Желим да им се никада не деси оно што се дешава нашим породицама. Први би био да штитим њихове породице када би се нешто дешавало. Борили смо се против фашизма у Другом светском рату, борићемо се и сада”, поручио је Вучевић.

Клаудија Тени: Забринута сам због хапшења Игора Поповића, позивам на његово ослобађање

 

Преузмите андроид апликацију.