Нови Сад Фудбал

Воша убедљива и против Бачке у пријатељском дуелу

Фудбалери Војводине победили су екипу ОФК Бачке резултатом 5:1 (2:1), у пријатељском мечу одиграном у Ветернику.

Пред око 50 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелац за екипу из Бачке Паланке је био Милорад Балабановић у 24, док су голове за Вошу постигли Видаков у 34, Леђанац у 41. (аг), Зукић у 73, Мартинкевич у 86. и Матић у 90. минуту.

У 24. минуту, добар центаршут са леве стране је добро искористио Милорад Балабановић, који се нашао на правом месту и главом проследио лопту у мрежу.

Играо се 34. минут када је Бјековић одлично центрирао, а овога пута је на лопту натрчао Видаков и са четири-пет метара је послао у мрежу, да би већ у 41. минуту дошло до преокрета.

Поново је Бјековић упутио лопту у шеснаестерац ОФК Бачке, а Леђанац је, у покушају да избије лопту главом, пребацио голмана Кнежевића и послао лопту у мрежу.

У 73. минуту, Воша је повисила предност и то после сјајне акције. Најпре је Кокановић лепо проиграо Мирића, који је упутио добар пас у празан простор за Новевског, а он је то одлично искористио и одиграо прецизан пас на другу стативу, где се сјајно убацио Зукић и без проблема послао лопту у мрежу.

У 86. минуту, мрежа гостију се поново затресла. Мартинкевич је прихватио лопту у шеснаестерцу ОФК Бачке, а потом ју је с лакоћом са десетак метара послао иза леђа голмана Грчића.

У 90. минуту, Владан Новевски је по трећи пут асистирао на овом мечу, с тим да је овога пута послао лоб пас у празан простор ка Матићу, који је дошао до лопте пре истрчалог голмана Грчића, пребацио га, а потом лако погодио небрањену мрежу, те тако поставио коначан резултат овог меча.

Pogledajte goleadu Vojvodine u novosadskom derbiju (VIDEO)