Воша јури трофеје на четири фронта: Фудбалери сањају Куп, кошаркаши пласман у АБА лигу, рукометаши и ватерполисткиње желе наставак доминације

Спортско друштво Војводина је и ове године направило запажене резултате, али најбитнији део сезоне тек следи. У периоду од 15. до 26. маја, клубови под грбом Војводине могу да освоје чак четири трофеја.

Поједини овосезонски пехари су већ завршили у витринама Новосађана (кошаркаши освојили КЛС, рукометаши Супер куп Србије и Свесрпски куп, одбојкаши Куп Србије, ватерполисткиње Куп Србије…), међутим освојањем трофеја у наредном периоду, Воша не би додавала само пехаре у витрине спортског друштва, већ би и изборила пласман у регионална и европска такмичења.

ЖВК Војводина – првенство Србије (15.05)
војводине

Ватерполисткиње Војводине вечерас од 20 часова на Сланој бари дочекују Црвену звезду са којом ће одиграти реванш меч финала плеј-офа првенства Србије.

Евентуалном победом, Новосађанке би освојиле своју четврту узастопну титулу првенства Србије. У првом мечу одиграном у Београду Војводина је славила 12:9.

Нова дупла круна за Вошу, још једном би доказала да се у Новом Саду игра убедљиво најбољи женски ватерполо!

КК Војводина – АБА 2 лига (16.05)

Да се кошарка враћа на велика врата у Нови Сад јасно је било када је КК Војводина завршила сезону у Кошаркашкој лиги Србије као првопласирана, по први пут у својој историји.

Ипак, много важније од тог пехара јесте финале АБА 2 лиге које Новосађани играју против Спартака. Будући да су у првој утакмици финала поражени на Спенсу резултатом 74:73, победа од два поена разлике је неопходна како би Новосађани освојили регионално такмичење и што је најважније, изборили пласман у АБА лигу.

Победа у Суботици би се сматрала сензацијом, али су изабраници Милоша Исаков-Ковачевића у више наврата ове сезоне доказали да су чуда итекако могућа.

ФК Војводина – Куп Србије (21.05)

Војводинаши чекају на трофеј у фудбалу од 2020. године, када је Воша последњи пут подигла Куп Србије, победивши Партизан у финалу. Сада ће ривал „старој дами“ бити актуелни шампион Србије Црвена звезда, у мечу који ће се 21. маја играти на стадиону Лагатор у Лозници.

Новосађани би победом дошли до треће титуле Купа Србије, такмичења у којем су готово увек правили запажене резултате. У међувремену екипу Божидара Бандовића 16. маја очекује најважнији меч лигашког дела сезоне са екипом Радничког из Крагујевца, који ће вероватно одлучивати о томе која екипа ће завршити на четвртој позицији у Супер лиги Србије, које води у Лигу конференција.

РК Војводина – Суперлига Србије (20.05 и 26.05)

Рукометаше Војводине очекује двомеч финала Суперлиге Србије са Металопластиком из Шапца. Први меч Новосађани ће одиграти у својој сали у СЦ „Слана бара“ 20. маја, док ће се реванш одиграти шест дана касније у Шапцу.

Војводина јури своју 11. титулу првака Србије у низу и нову триплету. Титула првака би била шлаг на торту у најуспешнијој сезони у историји „лала“, у којој су изборили пласман у Топ 16 фазу Лиге Европе.

Bandović: Pobedom u Kragujevcu da dokažemo da nam je mesto u Evropi