Нови Сад Фудбал

Воша без бодова у дербију против Црвене звезде на „Карађорђу“

Фудбалери Војводине изгубили су од Црвене звезде резултатом 0:2 у 15. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

• Војводина: Царевић – Бјековић, Витас (од 30. Траоре), Јеличић, Антонијевић – Буснић (од 76. Топић), Милетић – У. Николић (од 76. Барај), Симић, Чумић (од 76. Кабић) – Н. Николић (од 87. Малбашић).
  • Црвена звезда: Борјан – Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић (од 87. Азаров) – Kанга (од 87. Станковић), Мијаиловић – Букари, Иванић (од 72. Крстичић), Kатаи (од 72. Мустафа) – Пешић (од 79. Митровић).

Обе екипе у меч су ушле прилично опрезно, тактични организовано, па је то утицало на мањи број прилика. Осим спорадичних покушаја Чумића и Антонијевића са једне и Канге са друге стране, није било озбиљнијих покушаја у првој четвртини меча.

У 23. минуту Звезда је извела лепу акцију, Катаи је тражио Пешића у шеснаестерцу, али је у правом тренутку интервенисао Витас. Та интервенција био је и последњи потез штопера Војводине, који је на истеку пола часа игре морао да напусти терен због повреде, а заменио га је Траоре.

У 35. минуту гости су имали најбољу шансу од почетка утакмице, Пешић је правовремено одложио за Катаија који је избегао офсајд и изашао сам на Царевића, голман Војводине је одлично интервенисао, што је била и последња прилика у првом полувремену.

На старту другог дела, игра се потпуно распламсала на обе стране. Војводина је била најближа поготку у 48. минуту, Буснић је центрирао са десног бока, Урош Николић је избегао офсајд и главом гађао, али је статива сачувала Црвену звезду.

Звезда је узвратила само минут касније, Канга је шутирао са дистанце, али је Царевић поново одлично интервенисао.

Ипак, голман Воше није могао ништа у 52. минуту када је Пешић погодио за 0:1. Ераковић је центрирао са десног бока, а Пешић истрчао испред Траореа и главом погодио за 0:1.

Воша се није предавала, одмах је узвратила, поново преко Николића, који је овај пут шутирао левом ногом искоса са десетак метара, право у Борјана. Два минута касније, Звезда је имала нову шансу, Канга је ухватио волеј са 20 метара и шутирао преко гола.

На истеку сата игре судија је досудио пенал за Црвену звезду. После корнера са леве стране, Урош Николић је нехотице играо руком, а судија је добио сигнал из ВАР собе да провери ту ситуацију, након чега је и досудио казнени ударац. Одговорност је преузео Канга који је погодио десни угао Царевића за 0:2.

У 65. минуту Немања Николић је петом створио шансу пред голом Звезде, али до лопте нису успели да дођу Чумић и Урош Николић, пошто је Канта интервенисао у последњем тренутку.

Уследио је нешто мирнији период игре у односу на старт другог полувремена, што је Милан Раставац покушао да промени изменама, пошто су у игру у 76. минуту ушли Топић, Кабић и Барај уместо Буснића, Уроша Николића и Чумића.

До краја утакмице, гости су у 85. минуту имали шансу преко Мустафе, чији је ударац главом зауставила одбрана Војводине, а потом је у надокнади Букари шутирао са 15 метара поред стативе.

У наредном колу Војводина гостује Напретку у Крушевцу, а тај меч на програму је у понедељак од 20 часова.