Вориорси бољи од Гризлиса, Голден Стејт у финалу Запада!

Екипа из Калифорније савладала је Мемфис у шестој утакмици полуфиналне серије Западне конференције са 110:96 и тако стигла до укупне победе резултатом 4:2.

Гризлиси су били без Џа Моранта и, при резултату 3:1 за ривала, одиграли су изванредан меч у Тенесију за победу 134:95.

Још једна победа и Мемфис би серију, за одлучујућу утакмицу, вратио на свој терен. Али тако нешто се није догодило.

Голден Стејт ће играти шесто финале своје конференције у последњих осам сезона.

Најефикаснији код Вориорса били су Клеј Томпсон са 30 поена (57 одсто шут за три поена), односно Стефон Кари са поеном мање. Обојица су у игри провели више од 40 минута.

Немања Бјелица је играо нешто више од седам минута, убележивши два скока и исто толико асистенција.

У екипи Мемфиса најефикаснији је био Дезмонд Бејн са 25 поена.

Голден Стејт ће играти са бољим из дуела Денвера и Финикса, у коме је тренутно 3:3 и играће се седма утакмица. У финале Истока већ се пласирао Мајами.