Почетна > Свет
Свет

Волстрит журнал: Трампова администрација разматра кажњавање појединих чланица НАТО-а

Администрација америчког председника Доналда Трампа разматра начине за кажњавање појединих земаља чланица НАТО-а за које верује да нису биле од помоћи Сједињеним Америчким Државама и Израелу у рату против Ирана, пренео је Волстрит журнал у среду позивајући се на неименованог члана администрације.
Фото: Wikimediacommons

Извор листа је рекао да неке од мера које се разматрају укључују и премештање америчких трупа из тих земаља у земље чланице Алијансе које су више подржавале америчке војне акције на Блиском истоку.

Раније у среду портпаролка Беле куће Керолајн Ливит најавила је да ће Трамп са генералним секретаром НАТО-а Марком Рутеом разговарати о могућности да САД напусте Алијансу.

Према њеним речима, њих двојица већ су разговарали “искрено и отворено” раније у среду, као и да је Трамп наводно рекао да је “НАТО тестиран, и да није прошао (тест)”.

“Пали су на тесту јер су нам окренули леђа”, рекла је она.

Трамп је претходно изјавио да је веома разочаран НАТО-ом у вези са сукобом са Ираном, наводећи да је текући рат оставио траг на Алијанси “који никада неће да нестане”.

Трамп је на конференцији за новинаре у Белој кући рекао да ће представници чланица НАТО-а доћи код њега у среду и да сада желе да пруже помоћ у сукобу са Ираном.

Он је изнео тврдњу да су чланице НАТО желеле да се уздрже од помоћи док Сједињене Америчке Државе не победе у рату против Ирана.

Трамп након састанка са Рутеом: НАТО није био ту кад нам је требао

 

Преузмите андроид апликацију.