Нови Сад Фудбал

Војводини припао новосадски дерби на магловитом „Карађорђу“

Фудбалери Војводине победили су екипу Младости ГАТ резултатом 2:0 у 17. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

У 20. минуту Никола Чумић је постигао еврогол за вођство Војводине. Он је примио лопту на 30 метара од гола, наместио се и послао је под пречку за 1:0.

Тренер Војводине Милан Раставац на полувремену је направио двоструку измену, пошто су Мамаду Траоре и Урош Николић заменили Витаса и Малбашића.

Младост је најбољу шансу имала у 48. минуту, после шансе по десној страни и одбитка, Димитров је из прве шутирао са ивице шеснаестерца, али је Царевић одлично интервенисао и сачувао мрежу.

У 80. минуту Војводина је дуплирала предност, Симић је са десног бока правовремено проиграо Кабића који је у пуном трку примио лопту и потом прецизно шутирао у сам горњи леви угао, од стативе, за 2:0.

Воша је до краја сачувала предност и тако везала други узастопни тријумф, те сада са 29 бодова заузима пету позицију на табели. Младост ГАТ након ове утакмице остаје претпоследња на табели Супер лиге Србије.