Актуелно Нови Сад

Војводина сигурна у мечу са Металопластиком

Рукометаши Војводине изашли су као победници из дерби сусрета против Металопластике, екипе која је, као и Новосађани најавила борбу за све домаће трофеје. Изабраници Бориса Ројевића лакше од очекиваног су дошли до бодова.

Шампион је кренуо фуриозно, сјајно отворио сусрет (3:0), док су гости, бар се тако чинило, били незаинтересовани у првих десетак минута. Врло добром одбраном 6-0 у којој је доминирао Миљан Вуковљак, Војводина је Шапчанима ставила до знања да ће бодови остати у Новом Саду.

Изласком Вуковљака у 15. минуту, Металопластика је дошла до даха, стрпљивим нападом и одличном реализацијом са оба крила, Шапчани су стигли до изједначења (8:8).

Заслуге добрим делом иду сјајном голману гостију Дарку Арсићу, који је цео меч био на високом нивоу.

Тренер Борис Ројевић променом одбране на 5 -1 успео је да врати доминацију свога тима, па је Војводина у 28. минуту остварила до тада највећу предност од шест голова (16:10).

Неколико сјајних интервенција голмана Веркића, зналачки су у поготке претварали Бранко Томић, који је унео живост у игру црвено-белих, као и Станко Кљајић, који је на најбољи начин искористио Прибавкову добру организацију напада.

У наставку, обе екипе испустиле радну температуру, играло се гол за гол, стим што је било уочљиво то да Металопластика и даље није успевала да реши Војводинину зону 5-1.

Спор темпо више је одговарало Новосађанима, који су у 45. минуту имали предност 25:20.

Пет минута касније, захваљујући грешкама домаћина, Шапчани су се приближили на два гола заостатка (25:23).

Међутим, преко Кљајића, Одсвирка и Николића Војводина се вратила у мирнију луку, да би Жмарц дошао до највеће предности из првог полувремена од шест голова. Најбољи играч овога сусрета Станко Кљајић својим десетим погодком, уједно донео Новосађанима седам голова предности (31:24).

Утакмица је на крају завршена резултатом 32:26 (16:12).

RK Vojvodina dobila novog sponzora, kompaniju “Mozzart”