Војводина сачувала гол и однела бод са „Маракане“

Фудбалери Црвене звезде и Војводине ремизирали су без голова (0:0) у дерби мечу првог кола Супер лиге Србије.

Војводина је први тим који је са актуелним шампионом играо нерешено још од Јавора, који је то учинио у октобру прошле године на Маракани.

Дејан Станковић је пружио прилику за деби Александру Драговићу, те повратнику Ненаду Крстичићу, док за Војводину није играо повређени Миљан Вукадиновић.

Београдски црвено-бели су доминирали мање-више током читавог сусрета, а најбоље шансе пропустили су Бен, две, као и резервиста Павков у финишу.

Фудбалери из Новог Сада су у неколико наврата после контранапада и центаршутева могли да потпуно шокирају ривала, међутим, остало је нерешено, и то без голова.

Војводина је овим ремијем прекинула и један ружан низ, 14 пута узастопно поражени су од Звезде, све до данас. Најзаслужнији за то био је голман Никола Симић.

Раније данас одигран је и још један меч Супер лиге. Овогодишњу сезону су отворили Чукарички и Вождовац, а домаћи су победили 2:1.

Црвени картон за Вождовац у осмом минуту одредио је ток утакмице. Гости јесу први дали гол у 16. минуту, али је Чукарички са играчем више доминирао и головима Ђорђа Јовановића преокренуо и тријмфовао.