Почетна > Нови Сад

Кошарка Нови Сад

Војводина прекинула серију пораза победом у Крагујевцу

Кошаркаши Војводине славили су против екипе Радничког у Крагујевцу резултатом 91:77 и тако прекинули серију од два пораза у Кошаркашкој лиги Србије.
војводина

Најефикаснији код Новосађана био је Американац Николас Нил са 20 поена и 11 асистенција, пратили су га Поповић и Зарић са по 12.

У екипи домаћина Катић је имао најбољи поентерски учинак на мечу са 21 поеном.

После пораза од Младости па затим и Слоге, екипа Муте Николића није имала простора за калкулисање и морали су да иду на победу како би остали у трци за врх табеле.

Прво полувреме завршено је са предношћу Крагујевчана, који су на одмор отишли за пола коша бољи.

Ни трећа четвртина није створила јаснију слику пошто су је гости из Новог Сада добили резултатом 21:19.

У четвртој четвртини су се распуцали Нил и Зарић и потпуно избацили Раднички из меча, за на крају, убедљив тријумф Новосађана.

Војводина се овим тријумфом вратила на прву позицију на табели са учинком 14-8, док су Крагујевчани на деветој позицији са девет победа и десет пораза.