Актуелно Кошарка Нови Сад

Војводина лако са Шенчуром, у недељу са МЗТ-ом за савршен учинак

Кошаркаши Војводине су дошли до седме победе у девет кола АБА 2 лиге, пошто су вечерас савладали Сенчур у Малој сали Спенса 92:73.

Представа кошаркаша Војводине у претходном дуелу са Спартаком јесте била импресивна, али је прави значај могла да добије тек након што се надигра Шенчур. Новосађани су то знали и ни у једном тренутку нису доводили тријумф у питање.

Отворила је домаћа екипа сусрет серијом 5:0, ривал се прецизним шутевима вратио и био конкурентан, али се чинило да је само питање тренутка, када ће разлика у квалитету да дође до изражаја. То се убрзо и десило и Војводина је на крилима Зорана Николића полако градила предност, која је средином другог квартала постала двоцифрена после поена Тајрела Џонсона.

У међувремену је шансу добио и млади Александар Војиновић и дефанзивном секвенцом заслужио аплауз саиграча. Новосађани су доминирали у рекету и из минута у минут само повећавали суфицит.

Тако је екипа Милоша Исаков-Ковачевића у лаганом ритму дошла до нове победе и потврдила да се налази у доброј форми.

Најефикаснији код домаћина био је Василије Вучетић са 17 поена, док је на другој страни Кметич постигао 13.

ће у недељу од 18 часова против МЗТ-а имати прилику да заокруже савршен наступ на трећем турниру другог ранга регионалног шампионата.