Влаховић стрелац у победи Јувентуса на гостовању Аталанти

Фудбалери Јувентуса су као гости победили Аталанту 2:0, а српски репрезентативац Душан Влаховић је као резервиста постигао други гол за „стару даму“, у 90+7. минуту.

Влаховић је одлично истрчао контранапад и после додавања Федерика Кијезе прецизно шутирао са ивице шеснаестерца и тако први пут у 2023. години везао две утакмице на којима је постигао гол у дресу торинског великана.

Тинејџер Илинг Џуниор је у првом старту у дресу Јувентуса довео госте у вођство у 56. минуту и тако наговестио славље „старе даме“. Влаховић је у игру ушао у 65. минуту уместо Аркадијуша Милика, док је Филип Костић у 82. минуту ушао уместо стрелца првог гола.

Јувентус је победом у Бергаму учврстио друго место и сачувао огромних пет бодова предности у односу на Милан, који је први „испод црте“ кад су у питању места која воде у Лигу шампиона.

Аталанта је поразом драстично смањила шансе да се пласира у Лигу шампиона јер има 58 бодова на шестом месту, пет мање од Интера који је четврти на табели Серије А.