Влаховић одвео Јуве у полуфинале купа, Миленковић херој Фиорентине

Последњи полуфиналисти Купа Италије су Јувентус и Фјорентина. „Стара дама“ савладала Сасуоло са 2:1, док је Фјорентина била боља од Аталанте – 3:2.

У последњој утакмици четвртфинала, Јувентус је, теже него што се очекивало, дошао до победе над Сасуолом – 2:1.

Дибала је затресао мрежу већ после три минута игре, али су гости изједначили у 24. минуту, преко Траореа.

Моменат одлуке догодио се у 88. минуту.

Влаховић је кренуо сам ка голу Сасуола, ослободио се чувара, шутирао, а лопта је погодила Тресолдија, променила смер и завршила у мрежи.

У полуфиналу, Јувентус ће играти против Фјорентина, док ће се у другом мечу полуфинала састати милански ривали – Интер и Милан.

Фјорентина је у драматичној завршници сјајног меча савладала у гостима Аталанту са 3:2.

Фјорентина је остала без искљученог Мартинеза у 79. минуту, али то није спречило „виолу“ да дође до велике победе.

У трећем минуту судијске надокнаде, Никола Миленковић је постигао гол и одвео Фјорентину у полуфинале.