Viljareal ubedljiv u Torinu, Čelsi drugi put bolji od Lila

Fudbaleri Viljareala savladali su Juventus sa 3:0 u Torinu i igraće u četvrtfinalu Lige šampiona. Tamo će biti mesta i za ekipu koja brani trofej, pošto je Čelsi sa 2:1 pobedio Lil.

Viljareal je odigrao jako kvalitetan meč u Torinu, nakon 1:1 u prvom duelu. Uspeo je u onome što je možda i najteže, posebno u fudbalu na najvišem nivou, a to je da kontroliše tempo utakmice, a da ritam svog napada prilagođava okolnostima na terenu.

Španske ekipe su, inače, verovatno najbolje u tome na svetu a Viljareal, sa Unajiem Emerijem, je baš prava ”španska ekipa”.

Juventus je u prvom delu imao prilike da postigne pogodak, a Dušan Vlahović je, što je bio njegov drugi udarac na gol u meču, pogodio prečku.

No, uprkos svemu, Viljareal je delovao sigurnije, komotnije u onome što radi i, kada je sve ostalo jednako, obično tim koji ima to na svojoj strani odnosi i pobedu.

Đerar Moreno je postigao prvi gol za Viljareal u 77. minutu iz jedanaesterca (španski reprezentativac nije počeo meč), na 2:0 povisio je Pau Tores (još jedan reprezentativac svoje zemlje, naravno), da bi konačan rezultat postavio Holanđanin Danžuma, iz jedanaesterca u nadoknadi vremena.

U drugom meču odigranom u sredu Čelsi je, posle preokreta, savladao Lil.

Burak Jilmaz je doneo prednost Lilu u 38. minutu iz jedanaesterca i time prepolovio prednost Čelsiju u dvomeču, ali je Pulišić do odmora izjednačio, da bi Aspilikueta postavio konačan rezultat u nastavku.

Pored ove dve ekipe u četvrtfinalu će igrati i Mančester Siti, Bajern Minhen, Real Madrid, Liverpul, Benfika i Atletiko Madrid.