Вилдоза носио Звезду против Бајерна до првенца у Евролиги, Недовић одлично дебитовао

Кошаркаши Црвене звезде уписали су први тријумф у Евролиги ове сезоне, савладавши Бајерн из Минхена са 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15) у хали „Александар Николић“, у мечу петог кола елитног европског такмичења.

Меч у крцатом „Пиониру“ прошао је у знаку Звездиног успона до двоцифрене предности и повратка Бајерна. За разлику од меча са Панатинаикосом, до преокрета у финишу и пораза није дошло.

Одличан старт домаћина манифестован је на резултату и предности 23:8 средином прве деонице. Немачки тим се враћао постепено, дошавши до предност 36:34 на четири минута до краја првог полувремена. Тројка Недовића спречила је предност гостију на полувремену.

Звезда се до самог краја треће деонице и тројке Вилдозе за +8 борила за осетнију предност. На старту последње деонице вођство је било 70:57, али је опет кренуо повратак Бавараца. Кош-Фаул Лучила за 76:72 на 1:36 до краја је унео сумњу да би могла још једна велика предност да пропадне. ДО тога није дошло, јер је Недовић био сигуран са пенала, а гости нису искористили остале нападе.

Најефикаснији у редовима домаћих је Аргентинац Лука Вилдоза, који се „делијама“ представио сјајном партијом са 20 поена (6/6 са пенала, 1/6 за два, 4/8 за три), уз шест скокова и асистенција. Погодио је важне тројке за дизање и одлепљивање екипе у кризним моментима. Пратили су га Бен Бентил и Огњен Добрић са 12 поена. Интернационалац Гане је ухватио и 12 скокова.

Немања Недовић је дебитовао са 11 поена (4/4 за два, 2/2 за два, 1/3 за три).

Бајерн је предводио Кашијус Винстон са 18 поена, Владимир Лучић га је пратио са 12, Елајас Херис је пријатно изненадио са клупе са 10 поена. Огњен Јарамаз је уписао четири поена, све са пенала.

Црвена звезда је сада на 1-4 и у наредном колу гостује Монаку. Бајерн без победе у пет кола дочекује Ефес.