Зубато сунце ће обасјати Нови Сад овог викенда. Максимална дневна температура биће 2 степена, док ће се минимална температура кретати до -5 степени.

Ево шта нас очекује овог викенда у Новом Саду:
Представа “Ко је рекао мјау” у суботу, 17. јануара са почетком у 11 часова у Позоришту младих.
Представа “Ко је рекао мјау” упознаје децу са основним бојама и како се мешањем основних боја стварају нове. Упознаје их и са разним животињама и њиховим карактеристикама, са гласовима којима се оглашавају.
“Ко је рекао мјау” је представа за децу и за њихове родитеље, јер даје нове идеје како да се заједно играју, стимулишући их да експериментишу бојама.

Лако певљиве песме пружају могућност да их деца већ у току саме представе запевају. Представа буди и истраживачки дух о упознавању света.
Породична представа за децу до 6 година, њихове родитеље и учитеље.
Њено извођење никада није идентично – другачије је јер пружа могућност да деца сама бирају ко ће бити главни лик и како ће се он звати, па чак да одреде и његов карактер.
Представа “Три сестре” редитеља Ботонда Нађа у суботу, 17. јануара са почетком у 19 часова у Новосадском позоришту.
Три сeстре лете авионом, размишљају о људској усамљености, носталгији и пропуштеним приликама.
Чехов у савременој драмској форми – испод њих Москва, изнад њих звездано небо.
Мјузикл “Виолиниста на крову” одржаће се у суботу, 17. јануара у 19.30 часова у СНП-у.

Виолиниста на крову (Fiddler on the Roof) је класични мјузикл Џозефа Стејна, Џерија Бока и Шелдона Харника, настојање по мотивима прича Шолема Алејхема о Тејвју и његовим кћерима.
Приче прати Тејвја, млекаџију и оца пет кћери, који се бори да очува јеврејске обичаје док његове кћери бирају љубав. Радња истовремено открива свакодневицу, муке и наду јеврејске заједнице у царској Русији, уз незаборавну музику инспирисану народним мелосом тог доба.
Премијерно је изведен 2. септембра 1964. на Бродвеју, а у Српском народном позоришту први пут 17. октобра 1992, са великим успехом који траје деценијама.
Журка “When We Were Young!” у КЦ Лаб у суботу, 17. јануара од 20.00 часова.
View this post on Instagram
Такође, богат програм у Леденој шуми вас очекује овога викенда.

Представа “Црвенкапа”, по тексту и у режији Саше Латиновића, инспирисаног истоименим бајкама Шарла Пероа и Браће Грим извешће се у недељу, 18. јануара у 18 часова у Позоришту младих.
Представа се игра за децу од три и више година.

Стендап “Менопауза” са Тијаном Дапчевић у недељу, 18. јануара од 19 часова у Хотелу Шератон.
Текст: Данило Вукотић
Режија: Раде Вукотић
ОВО ЈЕ МЕНОПАУЗА – Сирова , врућа и не зна за паузу. Урнебесни стендап који отвара све теме које жене обично шапућу – али сада говоре их гласно, духовито и без стида.

Тијана Дапчевић – у улози жене у менопаузи, без длаке на језику (али с пар нових на бради). Прича о сексу, сувоћи, ПМС-у који се није одлучио да ли долази или одлази, љубавницима који не знају где је лубрикант и мужевима који имају кризу средњих година.
АКО СТЕ ЖЕНА – ПРЕПОЗНАЋЕТЕ СЕ.
АКО СТЕ МУШКАРАЦ – РАЗУМЕЋЕТЕ СТАЊЕ (или барем научити када да бежите).
АКО ИМАТЕ ЛЕПЕЗУ – ПОНЕСИТЕ ЈЕ.
БИЋЕ ВРУЋЕ. АУТЕНТИЧНО. СИРОВО. НЕПОДНОШЉИВО ДУХОВИТО И СМЕШНО.
Комедија “Шта ме опет снађе” – монодрама глумице Анђелке Стевић Жугић о вечно актуелној теми развода, одржаће се у недељу, 18. јануара са почетком у 20 часова у Српском народном позоришту.

Јованка Јока Јаковљевић улази у вртлог живота након развода – између хаоса, сулудих одлука и трагикомичних ситуација. Са најбољим пријатељицама, породицом и незаобилазном астролошкињом и психолошкињом, покушава да створи „нову себе“.
У овој урнебесној и искреној комедији, Анђелка доноси смех, аутентичност и храброст – за све који се не боје да живот посматрају са дозом лудила и оптимизма.
Уживајте!
Преузмите андроид апликацију.





