Вест Хем после корнера пресудио Евертону

Фудбалери Вест Хема савладали су минималним резултатом (1:0) Евертон на гостовању, у оквиру осмог кола Премијер лиге.

Једини погодак на мечу постигао је Анђело Огбона у 74. минуту, после корнера, који је извео Џерод Боуен.

„Чекићари“ су на табели управо престигли „карамеле“ и сада су шести, са 14 бодова, исто колико има и Евертон, али уз бољу гол-разлику.

Вест Хем је тако успео да други пут заредом слави на Гудисону, истим резултатом, у истој години.

Није било много шанси у Ливерпулу, а једина узбуђења, уз наравно гол догодила су се у финишу првог дела меча.

Соучеку је у 34. минуту био поништен гол због офсајда, док је Пабло Форналс у 40. опробао ударац са ивице казненог простора.

Вест Хем у наредном колу очекује градски дерби са Тотенхемом, док ће се Евертон састати са Вотдордом.