Велики подвиг Стојковића и његов тим: Освојили Куп после једанаестераца

Фудбалски клуб Ал-Фајха победио је Ал-Хилал 1:1 (3:1) у финалу Кинг купа након бољег извођења пенала.

Сјајан на голу био је бивши српски репрезентативац Владимир Стојковић који је одбранио чак три једанаестерца и тако донео први трофеј свом клубу у историји.

Ал-Фајху води некадашњи тренер Партизана, Вук Рашовић, а његови изабраници остварили су велики успех будући да су победили шест пута скупљу екипу Ал-Хилала у којој само Матеус Переира кошта више него цео састав Ал-Фајхе.

Током саме утакмице, Ал-Хилал је имао лопту у поседу чак 74% времена, упутили су 20 удараца ка голу Стојковића који је уписао пет одбрана.

Ипак, Ал-Хилал је повео пред крај првог полувремена, стрелац је био Ал Давсари, а у 66. минуту, Рамон је постигао изједначујући погодак и одвео дуел у продужетке.

Након нерешеног резултата и после додатних 30 минута, уследили су пенали. У прве три серије несавладив је био Владимир Стојковић, а за његову екипу са беле тачке су били прецизни поменути Рамон и Ал Закан, а у петој серији Тахцидис је потврдио тријумф Ал-Фајхе.

Lampard: Jedan od najvećih trenutaka u mojoj karijeri