Цео живот се слепо придржавао онога што су га учили током школовања, а онда је решио да спроведе експеримент.
Када припремамо храну, углавном је и посолимо, а само сољење представља рутину о којој не размишљамо превише.
Међутим, да ли би можда ипак требало да поставимо питање када се со тачно додаје? Да ли то треба да урадимо на самом почетку или на крају кувања?
Један кувар је спровео експеримент, не би ли дошао до тачног одговора. Према његовим речима, током школовања су га учили да се со увек додаје на самом почетку припреме јела и да је он слепо поштовао то правило.
А онда је почео да га преиспитује и запитао се шта ће се догодити ако буде урадио потпуно супротно од онога чему су га учили.
Спровео је експеримент, а затим је поделио и своје резултате.
Како се испоставило, учитељи су, као и обично, били у праву. А зашто? Када со додате на почетку кувања, док су намирнице хладне, со ће постепено продирати у намирнице и укус ће бити равномернији и интензивнији.
С друге стране, ако со додате на крају кувања, намирница ће само добити омотач од соли, па ће ти залогаји бити преслани, а унутрашњост бљутава.
Шта ако заборавите да посолите јело на почетку кувања?
У том случају можете да солите накнадно, али поново не на начин на који иначе радимо, односно да једноставно проспемо сву планирану количину по намирници. Додајте мало по мало, како не бисте пресолили јело.
У сваком случају неће бити савршено зачињено, али ћете макар избећи да јело пресолите.
Преузмите андроид апликацију.