Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Ватерполисти Србије уписали први тријумф на Светском првенству

Ватерполисти Србије савладали су Јапан са 17:10 у утакмици првог кола групне фазе првенства света.

Ватерполисти Србије, рекло би се очекивано, савладали су селекцију Јапана у првој утакмици првенства света у Дохи.

Следи дан паузе за српске ватерполисте, а потом и утакмица против Црне Горе.

Циљ Србије на овогодишњем шампионату света је пласман на Олимпијске игре. Прва препрека на том путу успешно је прескочена уз незнатне осцилације у игри.

Јапан је отворио дуел веома ефикасно, наметнуо висок ритам игре и повео резултатом 3:1, међутим, позициони и смирени напади Србије резултирали су изједначењем, а потом и преокретом у финишу прве четвртине – 4:3.

Наставак утакмице био је уједначен, Јапан је на сваки примљени гол реаговао постигнутим и одржавао гол заостатка. Трећа деоница утакмице била је кључна за превагу на страни Србије.

„Делфини“ су били прецизни у нападу и веома смирени у дефанзиви, премда било је неколико промашених офанзивних акција.

Последња четвртина рутински је завршена, Србија је чекала крај меча, а Јапан је био изван ритма који изгубио на средини треће деонице.

Најефикаснији у редовима Србије био је Никола Јакшић са пет погодака.