Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Ватерполисти Србије изгубили од Грчке у полуфиналу Светског првенства

Ватерполисти Србије изгубили су данас у полуфиналу Светског првенства од селекције Грчке са 13:7 (3:2, 3:0, 3:3, 4:2).
Током прве четвртине обе екипе су се бориле за сваку лопту. Србија је два пута погодила мрежу противника, док је Грчка три пута била прецизна.

Друга четвртина је донела превагу Грка, пошто су ватерполисти Србије пет пута за редом погађали стативу или пречку. Са друге стране, Грчка је користила своје нападе и успела да дође до убедљивог вођства 6:2.

У другом полувремену Србија је покушала да се врати са ефикаснијом игром у нападу током треће четвртине, али разлика је била недостижна.

Најефикаснији у победничком тиму били су Константинос Какарис и Стилијанос Агриропулос са по три гола.

У тиму Србије истакли су се Никола Јакшић и Страхиња Рашовић са по два гола.

Грчка ће у финалу Светског првенства играти против бољег из дуела Мађарске и Шпаније.

Terzić: Sve što smo najavili, to smo i uradili