Ватерполисти Новог Београда савладали Стеауу на старту Лиге шампиона

Ватерполисти Новог Београда стартовали су победом у Лиги шампиона, пошто су синоћ у првом колу групе А убедљиво савладали екипу Стеауе 19:7 (6:2, 5:2, 3:3, 5:0).

Екипа тренера Живка Гоцића у потпуности је оправдала улогу фаворита у дуелу са румунским представником који је током читавог меча био у подређеном положају.

Огроман квалитет Новобеограђана је већ на старту дошао до изражаја. Домаћи су контрама и полуконтрама у првој четвртини стекли предност коју су само увећавали како је меч одмицао.

Посебно ефикасни били су у последњој четвртини коју су решили у своју корист резултатом 5:0.

Маестралну партију у редовима Новог Београда пружио је Никола Јакшић, који је постигао чак шест голова и то без промашаја.

У победничком табору истакли су се још Алваро Гранадос, који се четири пута уписао у листу стрелаца и Василије Мартиновић са три поготка.

Наредни меч у Лиги шампиона Нови Београд игра против Бреше у гостима 6. октобра.

Tijana Bošković: Uspešno leto je iza nas, moramo da budemo zadovoljni