Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

VAR spasio Proleter, Čuka kiksnula u Surdulici

Fudbaleri kruševačkog Napretka remizirali su protiv novosadskog Proletera pošto su na svom terenu odigrali 1:1 u meču 26. kola Ling long Super lige Srbije, dok je u isto vreme Čukarički odigrao bez golova protiv Radnika u Surdulici.
Proleter

Proleter je poveo u 42. minutu golom Stefan Tomovića, koji je iskoristio ogromnu grešku defanzivaca Napretka i savladao odličnog Vasiljevića.

Mršić je loše reagovao na povratno dodavanje Sprema, a Tomović je sve to pomno pratio i snažnim udarcem savladao Vasiljevića.

Napredak je imao terenski inicijativu, ali nijedan udarac ka golu rivala, što je novosadski tim iskoristio da ih kazni.

U 56. minutu veliku priliku Proleter je imao priliku da dokusuri rivala, ali je Veljko Mladenović promašio zicer na asistenciju Nikole Ninkovića.

U 64. minutu loše je šutirao kapiten gostiju Branislav Milošević nakon kombinacije sa Tomićem, a već u narednom napadu Proleter je tražio penal posle igranja rukom Mršića u kaznenom prostoru, ali sudija je odmahnuo rukom.

Đuričković je loše šutirao iz slobodnog udarca u 66. minutu, a sedam minuta kasnije na terenu je nastala gužva nakon pada Mršića posle sudara sa golmanom Proletera Nikolom Petrićem.

Glavni sudija meča je pogledao VAR zbog mogućem penala i odlučio da pokaže na „belu tačku“.

Loptu je u 79. minutu uzeo Alen Melunović i rutinski prevario Petrića, a samo dva minuta kasnije malo je falilo da isti igrač preokrene rezultat, međutim loše je reagovao na centaršut sa desne strane.

U 93. minutu Napredak je došao do tri boda nakon autogola Nikole Marjanovića posle očajne reakcije na centaršut Nemanje Mladenovića. Marjanović je pokušao da interveniše ispred Melunovića, ali je lošom reakcijom zatresao sopstvenu mrežu.

Ipak, VAR je pokazao na ofsajd i od pogotka Napretka nije bilo ništa. Problem je nastao još u začetku akcije kada je Mladenović bio u ofsajdu.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je ostvaren rezultat koji ne ide na ruku nijednom od rivala.

U isto vreme u Surdulici Radnik i Čukarički su odigrali bez golova – 0:0.

Prvu priliku na meču imao je Ndijae koji je pogodio prečku. Oprobao se i Stefan Kovač, a na suprotnoj strani domaći su tražili penal u duelu Dimitrova i Šapića.

Solidan pokušaj iz voleja imao je i Viktor Lukić, ali se to ispostavilo više ako ambiciozan, nego precizan udarac.

U nastavku meč gosti iz Beograda su u 70. minutu ostali bez igrača manje, što se ispostavilo kao nepremostiva prepreka da se iz Surdulice vrate sa tri boda, ali su prednost u odnosu na četvrtoplasiranu Vojvodinu povećali na plus 12.

Lalatović ostavlja svoj pečat: Treća pobeda u nizu za Radnički