Утакмица сезоне у Лос Анђелесу, Леброн са 56 поена растурио Голден Стејт

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса савладали су Голден Стејт у дербију НБА лиге, у можда и најбољој утакмици од почетка сезоне.

Лејкерси су савладали Вориорсе резултатом 124:116 захваљујући нестварном Леброну Џејмсу који је постигао готово половину поена свог тима.

Џејмс је на паркету провео нешто више од 38 минута и за то време убацио 56 поена (19/31 из игре, 6/11 тројке, 12/13 пенали), уз 10 скокова, три асистенције и једне блокаде.

„Краљ“ је у некадашњем „Стејплс центру“ одиграо једну од најбољих партија у каријери, оборио је учинак сезоне у најјачој лиги света, а поставио је и лични рекорд откад је обукао дрес „језерџија“.

Великан из Акрона је у првом полувремену сам носио свој тим и у том периоду забележио 26 поена.

Екипа Френка Вогела је одиграла одличну уводну деоницу, имала предност од седам поена, али је у другој уследио велики преокрет гостију и „ратници“ су се одлепили. Имали су и 14 поена предности, пре него што су Лејкерси успели да се врате.

Почетком трећег квартала разиграо се и Стефен Кари, чинило се да ће ГСВ сломити отпор ривала, али је онда лопту у руке узео 37-годишњи Џејмс и шоу је могао да почне.

Пред последњих 12 минута био је на 40 поена, да би онда погодио три невероватне тројке, од којих је једна била са више од 10 метара. Публика на трибинама упала је у транс, а противнички играчи кренули се унервозили.

Лејкерси су успевали да одбију сваки напад Вориорса, упркос неким карактеристично лошим реакцијама Расела Вестбрука и да свог најбољег играча обрадују победом.

Споменути Вестбрук је био други на листи стрелаца са 20 поена, док је Кармело Ентони стао на 14.

На другој страни, Кари је предводио франшизу из Сан Франциска са 30 поена (13/22 из игре, 4/9 тројке), Џордан Пул се зауставио на 21, три више од Ендруа Вигинса.

Тим из града анђела је упркос тријумфу остао на деветом месту на табели Западне конференције са скором 28-35, док су Вориорси сада пали на трећу позицију са 43 победе и 21 поразом.

У осталим утакмицама победе су остварили Далас Меверикс, који је без Луке Дончића савладао Сакраменто 114:113. Кингси су тако остали без шансе да се нађу у плеј-офу 16. годину заредом, што је нови негативни рекорд НБА лиге.

Шарлот је савладао Сан Антонио (123:117), Мемфис је убедљивом представом и победом над Орландом са 124:96 прескочио управо „ратнике“ на табели, док је у дерби Истока између Мајамија и Филаделфије припао Хиту – 99:82.

Kada čistač parketa zaustavi kontru (VIDEO)