Почетна > Србија
Србија

Управа за извршење кривичних санкција и ове године на излаже на сајму хортикултуре

Управа за извршење кривичних санкција представља се по девети пут са производним програмом казнено-поправних установа на 30. Међународном сајму хортикултуре – Беоплантфаир, који траје до 26. априла, саопштено је данас из Министарства правде.
Фото: Танјуг/УИКС

„У производним погонима највећих казнено-поправних завода организују се сертификоване обуке осуђених лица за дефицитарна занимања како би им се уједно олакшао повратак у заједницу и проналазак посла за који су обучени и имају радно искуство“, изјавио је директор Управе Дејан Царевић приликом обиласка изложених производа.

Како се наводи, он је додао да осуђеници стичу неопходно теоријско и практично знање, као и радно искуство, што једино и треба да буде важно послодавцима приликом запошљавања радника.

„Запошљавањем бивших осуђених лица фирме показују и огромну друштвену одговорност јер се тако обезбеђује сигурна егзистенција и члановима њихових породица у којима неретко има и веома мале деце“, рекао је Царевић.

Своје производе на сајму хортикултуре ове године излаже пет казнено-поправних установа и то КПЗ Пожаревац (Забела), као и заводи у Нишу и Сомбору, затим Окружни затвор у Смедереву и Васпитно-поправни дом у Крушевцу.

На 220 квадрата сајамског простора изложен је парковски и баштенски мобилијар који се производи у заводима у Забели и Нишу (жардињере, ограде, гарнитуре за баште и други производи од кованог гвожђа).

Наводи се да ће посетиоци сајма моћи да погледају гарнитуре, љуљашке, вртешке и клацкалице за децу које се производе у КПЗ у Нишу, као и цвеће које узгајају штићеници у ВП Дому у Крушевцу.

Прошле године је на сајму додељена диплома заводу у Забели за гарнитуру од кованог гвожђа коју су израдили осуђеници у металском погону који су претходно завршили вишемесечну захтевну обуку за завариваче.

Диплома је додељена и КПЗ у Нишу који годинама добија признања за квалитет, док је специјално признање за дизајн производа уручено ОЗ у Смедереву за уникатно паковање ракија које се производе од јабука, кајсија, дуња и шљива које се узгајају на заводској економији од скоро два хектара, наводи се у саопштењу.

Истраживање УНИЦЕФ-а и РЗС-а Мапирање домаћинстава почиње у мају

Преузмите андроид апликацију.