Убедљива Звезда са плус 44 до полуфинала

Кошаркаши Црвене звезде победили су Раднички из Крагујевца резултатом 103:59 у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа.

Титулу из 2021. године брани Црвена звезда и одбрану „Жућкове левице“ почели су изузетно доминантно, више него убедјливом победом над Радничким, 103:59.

Звезда је била апсолутни фаворит на овој утакмици и одмах је свима ставила до знања да изненађења неће бити, а почетак меча је обележио плејмејкер црвено-белих Стефан Марковић.

Марковић је за неколико минута убацио три тројке, плус имао и асистенцију и сви поени Звезде постигнути су његовом заслугом, а на семафору је тада стајало 13:3 у корист београдског тима.

Раднички је у првој четвртини постигао свега 13 поена, а у другој деоници 11 и на полувреме отишао са огромним заостатком 57:24, па се питање победника више није постављало.

Та трећа четвртина је била и најбоља по Крагујевчане, њу су изгубили кошем разлике, а погодили су и неке битне тројке преко Ђерасимовића, али је свакако Звездина предност била убедљива.

У последњој четвртини су црвено-бели само завршили посао и уписали убедљив тријумф резултатом 103:59.

Најефикаснији је био Никола Ивановић са 18 поена, Стефан Марковић је постигао 16, Лазић и Холинс по 11, а Добрић и Калинић по 10 поена.

У редовима Радничког, 17 поена је имао Рашко Катић, 15 Ђерасимовић, а 8 поена постигао је Вељовић.

Obradović: Maksimalno poštujemo Borac