Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Убедљив тријумф Леклера у Мелбурну, Ферстапен одустао

Возач Ферарија Шарл Леклер убедљиво је победио на трци за Велику награду Аустралије у Формули 1.
Леклер

Леклер је славио са више од 20 секунди предности у односу на Серхија Переза из Ред Була.

Трећи је завршио Џорџ Расел из Мерцедеса, његов клупски колега Луис Хамилтон био је четврти, док је актуелни шампион Макс Ферстапен из Ред Була одустао у 39. кругу због квара на болиду.

Бодове су освојили још возачи Мекларена Ландо Норис и Данијел Рикардо, Естебан Окон у Алпини, возач Алфа Ромеа Валтери Ботас, Пјер Гасли из Алфа Таурија и возач Вилијамса Алекс Албон.

Леклер на челу генералног пласмана сада има 71 бод, прати га Расел са 37, док је Лоренцо Саинс јуниор трећи са 33.

Наредна трка шампионата Формуле 1 вози се 24. априла за Велику награду Емилије Ромање у Имоли.