На територији Града Суботице је у протеклих деценију и по уклоњено близу 40 дивљих депонија. Посао се наставља и ове године, а план је да се очисти шест локација где су несавесни грађани годинама одлагали отпад.
Прва у низу је дивља депонија код Доњег Таванкута, која је тренутно највеће нелегално одлагалиште смећа на територији Града Суботице. Процена је да несавесни грађани на ту локацију донели око 400 тона отпада. Јавно-комунално предузеће „Чистоћа и зеленило“ је почело уклањање те дивље депоније, а овог лета ће бити очишћено још пет локација. Директор предузећа Слободан Милошев истиче да ће посао бити готов најкасније до средине јула, а ако временске прилике дозволе можда и раније. За тај посао је Министарство животне средине обезбедило 2,2 милиона, а сам Град 1,8 милиона динара.
„Користим прилику да апелујем на све несавесне грађане, а има ту и предузећа, односно фирми, да немају никакву потребу да овде одлажу смеће, као ни на друге локације, јер ЈКП „Чистоћа и зеленило“ из свих градских и приградских месних заједница уредно односи сав чврсти комунални отпад, без обзира на количину“, објашњава Милошев.
Радове на уклањању дивље депоније код Доњег Таванкута обишао је и градоначелник Суботице Стеван Бакић, који је том приликом подсетио да је само у последњих пет година Град за посао уклањања дивљих депонија издвојио више од 18 милиона динара.
„Јавност Суботице мора да зна о каквим цифрама се ради, и колико ово кошта Град, због неодговорних појединаца, који праве ове дивље депоније. Овом приликом апелујем на те појединце да престану са одлагањем отпада на јавним површинама града, поготов што је ЈКП „Чистоћа и зеленило“ обезбедило на дневном нивоу сваком грађанину да може да одложи отпад до 500 килограма бесплатно“, истиче градоначелник Суботице.
На територији Града Суботице су 2009. године биле 53 дивље депоније. До краја прошле године надлежни органи су успели да смање тај број на 16, а ако се оствари план за ову годину, за уклањање ће остати још десет дивљих депонија.
Преузмите андроид апликацију.