Почетна > Живот и стил
Живот и стил

У новчанику увек треба да имате једну пресавијену новчаницу од 50 еура – ево зашто

Да ли уопште носите еуре у новчанику?
Фото: Pexels/jakubzerdzicki

Постоји много продавница у којима је плаћање могуће само у готовини. Ако немате готовину, онда ће вам помоћи трик са пресавијеном новчаницом од 50 евра, у супротном морате ићи у банку или најближи банкомат.

Различити су укуси када је у питању плаћање: неки више воле да користе картицу или мобилни телефон, други се заклињу у готовину. Не желимо да започињемо дебату о томе шта је боље: али ако желите да будете сигурни, увек треба да имате нешто новца са собом.

Ако је батерија вашег телефона празна, не можете да плаћате Apple-ом или Google Pay-ом, ако терминал за плаћање не ради, чак ни најсјајнија кредитна картица вам не може помоћи.

Али без обзира на то како одлучите да платите, увек би требало да имате резервну новчаницу у свом новчанику за хитне случајеве.
Готовина је солидна имовина на коју се можете ослонити у хитним случајевима. На пример, код куће увек треба да имате одређену количину новца за хитне случајеве. Али мала количина готовине вам такође може помоћи у крајњој линији, чак и ако је то само да платите такси кући.

Али како да осигурате да увек имате готовину за хитне случајеве са собом? Мали трик помаже: рачун за хитне случајеве не би требало да буде само у вашем новчанику са остатком готовине. Јер постоји велики ризик да ћете га само тако потрошити.

Новчаницу је најбоље пресавијати по дужини како би „нестала“ дубље у новчанику. Ако је и даље видите, пресавијте новчаницу на четвртину и ставите је у отвор за кредитну картицу.

Колико готовине се препоручује за хитне случајеве?

Наравно, колико вам је потребно за хитан случај увек зависи од ситуације. Вреди размислити о томе шта би за вас могло бити хитно. Под претпоставком да заиста не можете да користите картицу и морате да платите превоз до куће, да ли ће 20 евра бити довољно? Ако не путујете предалеко од куће током дана, може бити у реду, на пример ако купите карту за аутобус.

Међутим, то може бити реткост, посебно ноћу, када јавни превоз више није доступан као јефтино превозно средство, због чега се препоручује 50 евра за хитне случајеве. Дакле, пресавијте новчаницу од 50 евра на пола и одложите је у новчаник „да не видите“.

Али новчаницу можете, на пример, чувати и у торбици за мобилни телефон. Многи људи данас чак чешће носе свој паметни телефон него новчаник.

Данас имамо разлог више да загрлимо родитеље. Данас је Светски дан родитеља!

Преузмите андроид апликацију.

Ознаке