У Бугарској ће данас бити одржани превремени парламентарни избори, саопштила је Централна изборна комисија (ЦИК).

На изборима ће више од 6,5 милиона бирача имати право гласа и бирати између 24 политичке формације – 14 странака и 10 коалиција, наводи ЦИК.
Према подацима ЦИК-а, коначан број бирача износи 6.575.151, пренела је БТА.
Из гласања су искључене особе под старатељством, затвореници са важећим казнама лишења слободе, као и одређене категорије грађана који гласају на посебним местима, укључујући чланове изборних комисија и посматраче.
Гласање у Бугарској биће организовано на 9.354 бирачка места уз употребу гласачких машина, док ће на 2.641 месту гласање бити искључиво путем папирних листића.
Биће постављена и 172 мобилна бирачка места, а око 11.650 локација ће бити под видео-надзором.
У иностранству ће бити отворено 493 бирачка места у 55 држава, што је знатно мање у односу на претходне изборе, након измена изборног законика које су ограничиле број бирачких места у појединим земљама, наводи БТА.
Преузмите андроид апликацију.



