ТСЦ славио на Бановом Брду

Чукарички и ТСЦ одиграли су узбудљив меч у 31. колу плеј-офа Суперлиге Србије који је припао гостима после велике грешке голмана Новака Мићовића – 2:3 (0:1).

Јунак ремија са Партизаном је у трећем минуту надокнаде чекао превише са избацивањем лопте, није уочио Ивана Ђаковца који је стигао да га изблокира а затим искоса убаци лопту у мрежу!

Гости из Бачке Тополе два пута су водили, млади нападач домаћина Марко Ракоњац са два гола је стизао предност, да би Новајк Мићовић учинио несрећним тренера Милана Лешњака који је поражен на повратничком дебију.

Први део меча протекао је не баш тако занимљивој игри у којој су се гости боље снађли и голом Мирчевског у 36. минуту на полувреме отишли са предношћу.

У наставку је виђен веома квалитетан фудбал, ВАР је био „мајка“ домаћину, а „маћеха“ гостима који су први затресли мрежу, али је гол био пониптен због офсајда. Марко Ракоњац је казнбио госте, у 51. минуту је сјајним дриблингом обезбедио себи простор и постигао мајсторски гол. Само два минута буило је потребно играчима ТСЦ да поново поведу.

Ипак, Рајкоњац је у 64. минуту убацио лопту у мрежу после карамбола, судија је поништио погодак због офсајда, али је накнадним прегледом снимка видео да је лопту ка голману вратио играч ТСЦ.

И кад се очекивао реми, грешку Мићовића искористио је Иван Ђаковац и свом тиму донео три велика бода пред два дуела са Црвеном звездом и Партизаном.