Трипл-дабл Дончића и кош за победу – Далас води 2:0 у финалу Запада(ВИДЕО)

Кошаркаши Далас Меверикса победили су Минесоту Тимбервулвс 109:108 у другој утакмици финала Запада.
Лука Дончић одиграо је сјајну утакмицу коју је крунисао поготком за победу на четири секунде до краја.

Далас је био у заостатку од два поена, Лука је узео лопту и степ-бек тројком преко Гобера погодио за +1, 109:108. Минесота је покушала преко Наза Рида, он није успео да погоди и Мавси су повели 2-0!

Дончић је утакмицу завршио са 32 поена, 10 скокова и 13 асистенција, пратио га је Кајри Ирвинг са 20 поена, од чега је 13 убацио у четвртој четвртини, Гафорд је постигао 16, Лајвли 14, а Вошингтон 10 поена.

У пораженом тиму поново је подбацио Ентони Едвардс са 21 поеном и само 5-17 из игре, Рид је постигао 23, Конли 18, а није се прославио ни Таунс са 15 поена и 4-16 из игре.

Меч није добро изгледао за госте из Тексаса током већине утакмице. Минесота је у другој четвртини преузела контролу над утакмицом и брзо дошла до двоцифрене предности.

Наз Рид је био расположен, допринос су имали и други играчи улоге и средином друге четвртине резултат је био 58:40. Мевси су малом серијом успели да смање заостатак, али су Вулвси имали лепих +12 на паузи, 60:48.

Ни трећа четвртине није добро кренула по Далас, међутим, екипа Џејсона Кида је ухватила ритам, поготово дефанзивни, и великом серијом дошла до егала, 75:73.

Од тог тренутка па надаље није било двоцифрених разлика, гледали смо егал и тимови су се повремено смењивали у вођству.

Ипак, Минесота је била ближа победи јер је имала пет поена предности у завршници, али тројком Ирвинга, а потом и Дончића, Далас је успео да извуче невероватан преокрет и победи.

Наредна утакмица игра се понедељак у два ујутру.