Тријумф ватерполиста Србије против Аустралије на старту Светског купа

Ватерполисти Србије тријумфом су започели борбу за пласман на финални турнир Светског купа, прву победу убележили су против Аустралије 10:6 (1:2, 3:1, 3:0, 3:3).

Ватерполисти Србије су савладали репрезентацију Аустралије 10:6 у првом мечу квалификационог турнира за Светски куп. Прве три селекције из групе ће се пласирати на завршно такмичење које се одржава у Лос Анђелесу.

Аустралија је боље отворила утакмицу,што се видело након вођства на почетку меча, прво са 1:0, а затим 2:1.

Прва четвртина меча у потпуности је припала Асутралији.

Међутим, у наставку Србија је заиграла дисциплинованије у одбрани, након чега је уследила контролу над мечом.

Головима Станојевића је Србија преокренула на 3:2. Павиљар је поравнао резултат, али су „делфини“ после 16 минута игре направили један гол разлике, 4:3. Немања Убовић је био прецизан 53 секунде пре краја друге четвртине.

Кључни моменти одиграли су се у трећој деоници меча. Србија је овај период добила 3:0 и направила резултатску залиху од четири гола, 7:3.

Тохољ, Ранђеловић и расположени Станојевић савладали су Ника Портера за велику разлику.

На старту последње четвртине Аустралија је смањила на 7:4, а било је прилика да унесе неизвесност у дуел. Ватерполисти Србије су остали мирни и задржали су контролу над утакмицом.

Драшовић је средином деонице погодио за 8:4 након чега је било јасно име победника меча.

До краја утакмице, резултат није варирао, репрезентација Србије забележила је победу над Аустралијом у првом колу квалификационог турнира за Светски куп у Подгорици.

Mari: Očekujem da ruski i beloruski teniseri ove godine igraju na Vimbldonu