Трагичар Дончић искључен – луда завршница и брејк Бостона за 3-0

Кошаркаши Далас Меверикса изгубили су од Бостон Селтикса 106:99 у трећој утакмици финала НБА лиге.

Селтикси су повели 3-0 у великом финалу и сада се налазе на корак до рекордне 18. титуле шампиона.

Лука Дончић је овога пута трагичар, с обзиром да је на четири минута до краја морао да изађе због шест личних грешака… Направио је глупе фаулове и оставио тим на цедилу.

У Тексасу је виђена луда утакмица за коју су многи мислили да је готова на старту четвртог квартала, пошто је Бостон серијом 6:0 дошао до +21, 91:70.

Међутим, Далас је имао одговор и мало по мало је топио заостатак. После тројке Вашингтона, а потом и слободних бацања Ирвинга, Мевси су за само пет минута дошли до -3, 91:88.

Али… Дончић је ушао у нервозу, добио два лоша фаула, укупно шест и Далас је последња четири минута био без најбољег играча.

Бостон је то искористио, домаћин једноставно није имао снаге за потпуни преокрет и гости су заслужено славили. Тејтум је постигао 31 поен, Браун 30, а Вајт 16. На другој страни, Ирвинг је постигао 35, а Дончић 27 поена.

Меверикси су одлично отворили утакмицу, те су после тројке Кајрија Ирвинга дошли до великих +13 у првој четвртину, 25:12. Међутим, исту предност домаћин није успео да одржи до краја првог квартала.

Селтикси су ношени Џејсоном Тејтумом смањили заостатак, па је тако после прве четвртине резултат био 31:30 за Мевсе.

Током друге четвртини гледали смо егал кошарку, није било великих промена у резултату и на полувремену је било +1 за Далас, 51:50.

Трећа четвртина била је веома важна за даљи ток утакмице. Бостон је у овом периоду успео да потпуно преузме контролу над утакмицом.

Бриљирали су изабраници Џоа Мазуле и пред последњу деоницу су имали петнаест поена предности, 85:70.

Потом је уследила луда четврта четвртина… Бостон је отишао на +21, Далас се вратио, потом је Дончић искључен и ту је био крај… Мевси су покушали, потрудили се максимално, али нису могли.

Четврта утакмица игра се у ноћи између петка и суботе у 02.30.