Тотенхем лако до тријумфа, Лидс оборио негативни рекорд

Тотенхем је савладао Лидс са 4:0 у мечу 27. кола енглеске Премијер лиге, док су гости власници новог непожељног рекорда.

Лидс је у фебруару примио 20 голова, што је (негативни, свакако) рекорд овог такмичења од 1992. године, у смислу броја голова који је једна екипа дозволила у својој мрежу у једном месецу.

У првих пола сата игре екипа из Лондона постигла је три гола и, практично, решила меч. Лидс је постао тек друга екипа (после Сандерленда 2005. године) која је на пет узастопних мечева примила три или више голова.

Мет Доерти јепостигао гол у десетом минуту, да би Кулушевски пет минута касније постигао леп погодак.

У 27. минуту Кејн је био стрелац, а коначан резултат поставио је Сон у 84. минуту. Ово је десети гол у сезони за Корејца, а он је уследио након паса Кејна.

Ово је 37. гол у којем заједнички учествују ова двојица фудбалера, чиме су рекордери такмичења. Дидије Дрогба и Френк Лампард урадили су исто 36. пута.