Тадић са највише голова у 21. веку

Капитен Ајакса Душан Тадић уписао је асистенцију у тријумфу „копљаника“ над Фортуном у Ситарду (3:2) у првом колу холандске Ередивизије.

Ајакс је одбрану титуле почео победом после преокрета. Домаћин је на полувремену водио голом Пола Гладона у 6. минуту, међутим, тим из Амстердама преокренуо је ток утакмице у привх петнаестак минута другог полувремена.

Изједначење Ајаксу донео је Тејлор у 48. минуту, већ у 51. било је 2:1 за госте голом Ренша, а трећи гол за „копљанике“ постигао је Броби у 62. минуту после асистенције Тадића. То је била његова 118. у холандском шампионату.

Поред тога, српски капитен има 108 голова, односно, када се сабере, учествовао је у 226 голова у тамошњој лиги. Тиме је постао играч са највише учешћа у головима у том првенству у 21. веку, престигавши Дирка Кујта са којим је до сада био изједначен.

Иза њих су на тој листи Лук де Јонг (194), Клас Јан Хунтелар (190) и Стивен Бергхујс (171).

Када је остатак меча у питању, Фортуна је у финишу ублажила пораз преко турског ветерана Бурака Јилмаза који је овог лета појачао тим из Ситарда.

Ајакс је троструки узастопни првак Холандије, која 2020. није имала шампиона због пандемије коронавируса.

Vaterpolisti završili pripreme u Trebinju: Savić izabrao igrače za turnir na Sardiniji