Тадић „пројектилом“ из слободњака водио Ајакс до победе у дербију (ВИДЕО)

Репрезентативац Србије Душан Тадић био је најзаслужнији за преокрет и на крају победу Ајакса у мечу са Фејенордом, 3:2 (1:2).
тадић

Тадић је у 78. минуту постигао прелеп погодак из слободног ударца, искоса са десне стране.

Сви су очекивали центаршут, па и голман Фејенорда, али је маестрални Тадић сјајно зафелширао лопту и послао је у даљи угао за изједначење, 2:2.

Фејенорд је повео голом Синистере у осмом минуту, да би Себастијан Але изједначио у 24.

Четири минута касније Тил је донео нову предност екипи из Ротерама и тим резултатом се отишло на одмор.

Потом је Тадић погодио за 2:2, да би победу „копљаницима“ донео Ентони у 86. минуту на на асистенцију Николаса Таљифика.

Ентони је у надокнади времена искључен, али Фејенорд није имао времена да се врати у меч.