Јуче је на Копаонику свечано отворен 28. скуп Трендови развоја: “ Универзитетско образовање за привреду”, који организује Факултет техничких наука у Новом Саду.
Проф. др Маријана Дукић Мијатовић, државни секретар у Министарству просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије свечано је отворила традиционални, 28. скуп „Трендови развоја“.
На овом скупу од 14. до 17. фебруара 2022. године учествују многобројни еминентни представници академске заједнице и других институција из области високог образовања и науке у региону.
Овогодишњи скуп, као сада већ референтни догађај који привлачи велику пажњу научне и стручне јавности фокус је усмерио на тему “Универзитетско образовање за привреду“.
Отварајући скуп проф. др Дукић Мијатовић изразила је задовољство што се присутнима обраћа испред Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Она је указала, овом приликом на правце развоја универзитетског образовања који ће допринети да се одговори на савремене потребе привреде.
„Визија развоја образовања је у томе да се обезбеди квалитетно образовање за постизање пуног потенцијала младих у Републици Србији“, закључила је проф. др Дукић Мијатовић. Истакла је да ће Министарство просвете, науке и технолошког развоја увек бити искрен и конструктиван партнер Факултета техничких наука.
На свечаном отварању скупа, председавали су проф. др Срђан Колаковић, декан Факултета техничких наука и проф. др Борис Думнић, продекан ФТН-а за развој и финансије.
У име Факултета присутне је поздравио проф. др Срђан Колаковић. Он је истакао том приликом традицију и значај одржавања скупа Тренд.
Професор Колаковић са задовољством је констатовао велику заинтересованост научне јавности која је резултирала великим бројем радова и нагласио значај који закључци скупа имају за научну и високообразовну заједницу.
Испред Универзитета у Новом Саду присутнима се обратио проф. др Ђорђе Херцег, проректор за наставу и студентске активности.
Осврћући се на хибридни карактер догађаја професор Херцег је овом приликом изразио жељу да искуство и нова знања стечена у онлине настави применимо како бисмо унапредили квалитет образовања. Истакао је, такође да је на образовању велика одговорност за бољу будућност.
Преузмите андроид апликацију.