Почетна > Бизнис
Бизнис

Све више фирми прелази на онлајн пословање

Поуздана инфраструктура, логистичка подршка, боља снабдевеност, промоција и безбедност непходни су за развој пословног окружења које ће унапредити е-тржиште у Србији, речено је данас на конференцији у Привредној комори Србије о дигиталном тржишту и е-фискализацији.
Фото: Unsplash/CardMapr

Такође, закључено је да све више компанија пребацује своје пословање онлајн, стварајући тиме растућу конкуренцију и потребу за трансформацијом постојећих модела ка бржим, поузданијим и увек доступним дигиталним услугама.

Како би се представиле иновације и нове регулативе „дигиталног екосистема“ који су доступни актерима е-комерца у земљи, као и е-фискализација, ПКС је у сарадњи са е-Комерц Асоцијацијом Србије и новим чланом Асоцијације „Mainstream“ организовала конференцију „Let’s Talk e-Comm„.

Том приликом секретар за трговину ПКС-а Жарко Малиновић изразио је задовољство што електронска трговина у Србији напредује и бележи све већи број потрошача.

Истакао је да је експанзији оваквог начина трговине умногоме допринела пандемија, када су трговци и потрошачи били принуђени да користе онлајн канале.

„Србији је потребан екосистем који ће унапредити е-комерц инфраструктуру-логистичка подршка, боље снабдевање, безбедност…“, казао је Малиновић.

Он је истакао да се ПКС посебно залаже како би се на дигиталном тржишту испоштовали стандарди за заштиту трговаца, потрошача и интелектуалне својине.

Такође, нагласио је да се напори улажу и како би се систем безбедности е-комерца подигао на највиши ниво.

Објаснио је да на тржишту постоје актери који су легално у е-комерцу, као и они који су у сивој или црној зони.

„Један од циљева нам је сузбијање нелојалне конкуренције, која путем друштвених мрежа жели да се пробије на тржиште“, казао је Малиновић.

Нагласио је да је е-комерц пут којим се домаћи трговци и произођачи пробијају на светско тржиште, али и додао да због тога посебно треба радити на заштити интелектуалне својине и безбедносним системима.

Директор продаје Мејнстрима Дејан Герман казао је да је његова компанија фокусирана на управљање и унапређење компјутерске инфраструктуре – хостинг.

„Хостинг је темељ безбедног и одрживог е-комерца“, казао је Герман.

Он је објаснио шта је динамичан хостинг неопходан за брзу и ефикасну индустрију и објаснио шта доноси манагед хостинг.

На конференцији је било речи и о алатима који повезују све аспекте онлајн пословања, као и о томе како се заштитити од преварног понашања у онлајн пословању.

Посебан панел конференције био је посвећен е-фискализацији.

Energetska bezbednost predstavlja pitanje razvoja države

 

Преузмите андроид апликацију.