Сурови Наполи, реми браће Милинковић-Савић

Фудбалери Наполија лако су славили на гостовању код Сампдорије резултатом 4:0, у мечу петог кола Серије А.

Изабраници Лучана Спалетија су протутњали Ђеновом и лако стигли до нове победе, чиме су задржали максималан учинак.

Наполи је први на табели са 15 бодова и има два више од миланских ривала.

У стрелце се два пута уписао Виктор Осимен, у 10. и 50. минуту, Фабијан Руис је погодио у 39, а Пјотр Зјелински у 59. минуту.

Одличну партију пружили су и Лоренцо Инсиње и Ирвин Лосано, који су уписали по две асистенције.

У овом термину, нерешено су одиграли Торино и Лацио – 1:1.

Водећи гол постигао је Марко Пјаца у 76. минуту, главом, након центаршута Синга, да би коначан резултат поставио Ћиро Имобиле у надокнади, из пенала.

Сергеј Милинковић-Савић је на терену био у других 45 минута, док му је брат Вања читав меч провео међу стативама на другој страни. Такође, последњих пола сата је одиграо и Саша Лукић.