Почетна > Бизнис
Бизнис

Стручњаци упозоравају на пораст броја апликација које изгледају као бесплатни ВПН

Стручњаци за сајбер безбедност открили су да се у трећем кварталу ове године број корисника који су се сусрели са апликацијама које изгледају као бесплатни ВПН на глобалном нивоу повећао 2,5 пута у односу на други квартал.
Фото: Unsplash/Kevin Ku

Ове апликације су малвери или програми који би потенцијално могли бити искоришћени од злонамерних актера, наводе стручњаци компаније Касперски и додају да се овај пораст наставио и у четвртом кварталу.

ВПН (Виртуал Привате Нетњорк) је услуга која има за циљ да корисницима пружи сигурност и приватност тако што сакрива њихову ИП адресу. Резултат тога је да добављач интернет услуга (ИСП) и остале треће стране не могу да виде које сајтове корисник посећује или који подаци се шаљу и примају.

Популарна функција ВПН-а за индивидуалне кориснике је могућност „промене“ локације преласком на сервер у другој земљи.

Ова функција омогућава приступ географски ограниченом веб садржају, попут емисија на стриминг сервисима, објашњавају стручњаци из ове компаније.

Како је наведено, постоји све већа потражња за ВПН апликацијама на свим платформама, укључујући паметне телефоне и рачунаре.

Корисници често верују да је, ако пронађу ВПН апликацију у званичној продавници, она безбедна и може се користити за приступ садржају који је иначе недоступан на њиховој локацији.

Такође, мисле да је још боље ако је ова ВПН услуга бесплатна.

Међутим, ово је често замка, као што то доказују недавни случајеви и наше статистике које показују пораст сусрета с малициозним ВПН апликацијама.

Južna Koreja: Hakeri povezani sa Severnom Korejom odgovorni za pljačku kriptovalute

 

Преузмите андроид апликацију.