Стотка Партизана у Арени за фуриозан почетак године (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали екипу Задра 103:72, у утакмици 14. кола АБА лиге.

За црно-беле дебитовао Матијас Лесор, одличне партије пружили капитен Раде Загорац и Балша Копривица. Наредни меч екипа Жељка Обрадовића игра већ за два дана, у Београду против Сплита.

Црно-бели су одиграли одличан меч против Задра, први у новој години, а на крају су први пут у сезони у АБА лиги постигли више од 100 поена.

За екипу Жељка Обрадовића дебитовао је центар Матијас Лесор, који је оставио одличан утисак – 11 поена и 8 скокова.

Цела екипа је против Задра била расположена, ниво игре у офанзиви био је висок током свих 40 минута, па навијачи Партизана могу бити задовољни издањем тима на почетку нове године.

Партизан је прву четвртину решио у своју корист 21:16, да би већ до полувремена предност била двоцифрена – 43:32.

У трећој деоници видели смо прави шутерски обрачун на обе стране терена, а црно-бели су постигли чак шест тројки у том периоду, за предност од 70:55.

Ипак, изабраници Жељка Обрадовића најбоље су сачували за крај – у последњој четвртини убацили су 33 поена, потпуно прегазили противника и забележили убедљив тријумф.

Балша Копривица и Раде Загорац били су најефикаснији на мечу са по 17 постигнутих поена, Куруц и Лесор додали су по 11, а Смаилагић 10.

У екипи Задра истакли су се Буљан са 16 и Картер са 14 поена.

Партизан се тако вратио на друго место на табели са скором 11-2 (утакмица мање против Меге), док је Задар 10. са скором 4-10.

Наредни меч у регионалној лиги црно-бели играју већ за два дана, када ће гост у Београду бити екипа Сплита.

Panter: Ostajem u Partizanu i ako ne uđemo u Evroligu