Статива, црвени – ЛАСК славио у Новом Саду

Фудбалери Војводине поражени су у Новом Саду од ЛАСК-а резултатом 1:0 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференције.

Једини гол за госте из Аустрије постигао је Петер Михорл у 70. минуту, након ударца са дистанце.

Фаворизовани ЛАСК је имао нешто већу иницијативу, међутим, домаћи су и те како могли до гола у овом сусрету.

Војводина је покушавала претежно из прекида и контранапада, а најближи поготку је био Немања Човић у другом полувремену, када је са око двадесет метара погодио стативу.

ЛАСК, четвртопласирани тим аустријског шампионата прошле сезоне, у Нови Сад је стигао са јасном намером да стигне до предности пред реванш.

Од самог старта су покушавали, претили, шутирали, међутим, стопостотних прилика није било.

Голман Воше Никола Симић је био сигуран, у неколико наврата јако добро реаговао и није допуштао промену резултата.

Почетком другог дела провала облака задесила је Нови Сад, која је ометала фудбалере, али и која није трајала дуго.

Како је киша стала, тако је Човић окушао ударац са дистанце – и погодио стативу. Голман Шлагер је већ био савладан, али га је срећа погледала.

Казна за нашег представника стигла је у 70. минуту, када је Михорл добио лопту са десне стране, Вељко Симић је каснио, његов презимењак Никола био маркиран, те је лопта завршила у мрежи.

Голова до краја меча више није било, али јесте црвеног картона, чини се престрого досуђеног, за Луку Цуцина.

Победник овог двомеча у плеј-офу за улазак у Лигу конференције играће против пораженог из дуела Галатасарај – Сент Џонстон.