Српски кошаркаш Богољуб Марковић потписао је вишегодишњи уговор са Милвокијем, саопштио је вечерас амерички клуб.

Марковић, који је прошле године изабран као 47. пик у другој рунди НБА драфта од стране Милвокија, напустио је почетком јуна екипу Меге. Он је поред Меге играо и за ОКК Београд.
Марковић (20) је проглашен за најкориснијег играча (МВП) АБА лиге у сезони 2025/2026, а просечно је бележио 18,9 поена, 8,9 скокова, 2,6 асистенција по мечу у регионалном такмичењу.
Он је изабран у прву петорку АБА лиге, а проглашен је и за најбољег младог играча у регионалном такмичењу у сезони 2025/2026.
Марковић је 2023. са јуниорском репрезентацијом Србије освојио златну медаљу на Европском првенству (У18), а за сениорску репрезентацију дебитовао је у новембру 2024. године.
Преузмите андроид апликацију.



