Почетна > Србија
Србија

Српски конзулат: Србин повређен током лета авионом пребачен у болницу у Солуну

Држављанин Србије који је повређен раније данас у инциденту на лету авионом, пребачен је возилом Хитне помоћи са Аеродрома „Македонија“ у Солуну у Универзитетску општу болницу (AHEPA Thessaloniki University General Hospital), саопштено је данас из Генералног конзулата Србије у Солуну.
Фото: Рexels/Jason Toevs

Лекари тренутно утврђују обим повреда и здравствено стање пацијената, а по добијању резултата медицинских прегледа обавестиће Генерални конзулат Републике Србије, наводи се у саопштењу и додаје да према тренутно доступним информацијама, повређени није животно угриожен.

„Према до сада расположивим информацијама, током лета дошло је до декомпресије кабине и повређивања путника. Током пружања помоћи српском држављанину, подршку је пружила и његова супруга. Генерални конзул Републике Србије у Солуну Јелена Вујић-Обрадовић одмах је, по сазнању за инцидент, посетила повређеног држављанина у болници и разговарала са управом здравствене установе и надлежним лекарима, након чега је обављен разговор и са супругом повређеног“, наводи се у саопштењу конзулата.

Држављанин Србије (61) повређен је раније данас током лета компаније „Рајанер“ са солунског аеродрома „Македонија“ за Минхен, након што је током лета пукао прозор авиона и дошло до декомпресије кабине.

Према наводима путника, након пуцања прозора дошло је до наглог пада притиска у кабини, а сапутници су покушали да задрже мушкарца који је седео поред оштећеног прозора да не излети кроз отвор.

Како је пренео Катимерини, током спуштања авиона, део оштећеног мотора се наводно одвојио и ударио у прозор кабине.

Званичници су рекли да инцидент није укључивао никакво оштећење трупа авиона. Пилот је променио курс и вратио авион на аеродром у Солуну, где су путници искрцани.

Председник грчког синдиката запослених у јавном здравству ПОЕДИН Михалис Јанакос рекао је да је избегнута трагедија и навео да су путници успели да увуку мушкарца назад у кабину уз помоћ његове супруге и других путника.

Скандалозна пресуда! Патријарх Порфирије осуђен на четири месеца у Словенији, реаговао Синод

Преузмите андроид апликацију.