Српски фудбалер Лука Јовић голом спасио Милан пораза од Салернитане

Српски фудбалер Лука Јовић постигао је гол за Милан у 90. минуту у ремију 2:2 на гостовању последњепласираној Салернитани, у мечу 17. кола Серије А.

Јовић је ушао у игру уместо Бенасера у 70. минуту, кад је Милан губио 1:2, а у 90. је дао гол после асистенције Жируа.

Милан је повео преко Томорија у 17. минуту, али су преокрет „фењерашу“ Серије А донели Фацио у 42. и Кандрева у 63.

Милан је остао трећи са 33 бода, чак осам мање, уз утакмицу више од лидера Интера.

Фјорентина је голом Лукаса Белтрана у 7. минуту стигла до победе у Монци, а цео меч за госте је одиграо српски репрезентативац Никола Миленковић.

Резултати мечева 17. кола: Салернитана – Милан 2:2, Монца – Фјорентина 0:1, Емполи – Лацио 0:2, Сасуоло – Ђенова 1:2.