Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Српски „Ферари“ Софтвер из Новог Сада користи 100 градова широм света, а “Schneider Electric“ најављује посао за 150 инжењера следеће године (ФОТО)

“Schneider Electric” постоји преко 20 година у нашој земљи. Нова зграда у простору некадашњег Новкабела, за коју кажу да је “рециклирана”, симболизује вредности које ова фирма има- одрживост и одговоран начин пословања.
Фото: nsuzivo.rs/Илустрација

„Зграда не изазива емитовање угљен-диоксида. Имамо соларну електрану на крову, од пола мегавата, а недостајућу енергију ми купујемо са зеленим сертификатима од ЕПС. Годинама смо проглашавани за најодрживију фирму на свету. Оно што је најважније је да су наши запослени добро прихватили зграду, иако смо на ободу града, за новосадске прилике. Укључили смо запослене у креирање и именовање зграде, како да је допунимо да има што више смисла за њих“- рекао је Драгољуб Дамљановић, директор сектора енергетике и сервиса за област Југоисточне Европе компаније “Schneider Electric”.

Он истиче да су захваљујући доброј сарадњи са Градом Новим Садом, добили бициклистичку стазу и да запослени имају могућност паркинга за ово превозно средство.

Фото: nsuzivo.rs

Влада Крсман, заменик директора “Schneider Electric HUB” у Новом Саду, нагласио је предности пословања ове компаније у Србији.

„Софтвер смо развили ми у Новом Саду, од почетка до краја, а помаже свим земљама да се одговорно односе према електичној енергији, да сви имамо стабилно и квалитетно напајање. То му је основна сврха. Свет пролази кроз енергетску транзицију. Тај софтвер данас ради у преко сто земаља света- од Аустралије, Европе, Индије, Филипина, Бразила, па све до Америке. Успели смо да направимо решење које одговара целом свету, а софтвер се продаје директно из Србије“- навео је Крсман.

“Schneider Electric” има врло блиску сарадњу са Факултетом техничких наука те се труди да на студенте преносе своја знања. Сваке године ова компанија бира и најбоље студенте које стипендира. Такође, финансира се и Фондација “Центар за младе таленте”, у коју улажу 250.000 евра годишње у онлајн часове програмирања и математике, које држе наставници из Јовине гимназије деци у целој Србији.

Фото: Schneider Electric

Ове године запослили су 140 људи, а планирани број за наредну годину је додатних 150 особа, искључиво софтверских инжењера и инжењера електроенергетике. Овај раст је вођен растом броја софтверских производа који се развијају у овој фирми.

Nema dileme: Novi Sad-Zrenjanin-Beograd biće auto-put, a ne brza saobraćajnica

Преузмите андроид апликацију.