Српска атлетичарка Милица Гардашевић освојила „Златну лигу“

Српска атлетичарка Милица Гардашевић освојила је „Златну лигу“ 2024. године у скоку удаљ, пошто је на финалном митингу овог такмичења у Мадриду заузела друго место, што јој је било довољно за победу у укупном пласману.

Наша земља је тако по први пут у историји добила победника на овом престижном серијалу такмичења Светске атлетике.

Иако је водила у другој и трећој серији захваљујући скоку од 6,64 метра из друге серије, Румунка Флорентина Костина Иско забележила је скок за један центиметар бољи од Миличиног у четвртој серији – 6,65 метара.

Милица је имала још два исправна скока на 6,60 и 6,59 метара.

Дијамантска лига је најпрестижније летње такмичење, приватног карактера, док је Златна лига серијал такмичења под покровитељством Светске атлетске федерације које се организује и зими и лети.

Никад се до сад није десило да неки српски атлетичар освоји ово такмичење.

Победом у Астани Милица Гардашевић освојила је 10 бодова, другим местом у Мадриду још 7 и са укупно 17 бодова убедљиво освојила прво место, док је друго место заузела Флорентина Иско са 10.