Србији четири медаље на ММА Светском првенству, Brave спектакл за крај

Српски такмичари освојили су четири медаље на аматерском ММА Светском првенству, које је по први пут у историји одржано у Београду.

Златну медаљу је освојила Николија Милошевић у сениорској конкуренцији у категорији до 61,2 килограма. Бронзу су освојили сениори Вељко Алексић (до 77,1 кг), Џевад Балтић (до 93 кг) и јуниорка Милица Глушица (до 65,8 кг).

На СП у београдској „Штарк арени“ учествовало је 550 такмичара из 62 земље. Београд је био први европски домаћин у историји СП.

„Много посла, много рада и труда, много зноја пролили смо мој тим и ја прво да бисмо добили организацију СП, а онда још више да оправдамо указано поверење. Хвала свим људима који су помогли да нам се цео свет диви после ових прелепих седам дана ММА спектакла у Београду. Свака част српским борцима који су показали да ће наша земља још дуго играти битну улогу на ММА мапи света“, председник српског ММА савеза Лука Николић.

На крају је одржан „Brave CF 69“ спектакл на коме су учествовала и три српска борца.

Александар Стојић је победио одлуком судија Марћина Нарушча. Дарко Стојић је поражен техничким нокаутом од Шамила Газијева, као и Александар Терзић од Патрика Челића.

У главној борби вечери за титулу „Brave CF“ шампиона лаке категорије, Абдисалам Улу Кубаничбек је победио Камила Магомедова.

MMA u Srbiji – Aleksandar „Joker“ Ilić | U oktagonu #17 (VIDEO)