Србија води против Бугарске 1:0 на полувремену у Лесковцу

Фудбалска репрезентација Србије води против Бугарске резултатом 1:0 на полувремену последње утакмице квалификација за Европско првенство које се следећег лета игра у Немачкој.

Србија је много боље отворила утакмицу и имала неколико одличних напада пре него што је повела голом Милоша Вељковића у 17. минуту. Штопер Вердера се најбоље снашао после корнера и гужве и са пет метара послао лопту ударцем главом у мрежу Бугара.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија су могли до 2:0 у 21. минуту, али је ударац главом Александра Митровића са десетак метара одлично одбранио голман гостију Даниел Наумов. Бугарска је могла до изједначења у 28. минуту, али је капитен Кирил Десподов погодио пречку и стативу ударцем са двадесетак метара. Голман Бугара Наумов спречио је Филипа Костића да дуплира предност Србије у 35. минуту.

Србији је довољан и бод за пласман на ЕУРО, први после 2000. године и пет пропуштених ЕП у низу. У другом мечу последњег кола групе Г Црна Гора голом Слободана Рубежића у 36. минуту води у Мађарској резултатом 1:0. Црна Гора може на ЕУРО само ако победи у Мађарској, а Србија изгуби од Бугарске.

Утакмици у Лесковцу присуствују председник Србије Александар Вучић, председник Европске фудбалске уније (УЕФА) Александер Чеферин и председник Републике Српске Милорад Додик.

Čeferin stigao u Srbiju – predsednik Uefe prvo u Zaječaru, pa na meč Srbije i Bugarske